Nie potrzebujesz tradycyjnego biura

rzez tak zwanych freelancerów. Możliwość coworkingu pozwala im na większy komfort pracy niż w domu. Można pracować spokojnie, ale nie samotnie1. Centra coworkingowe znajdują się już prawie we wszystkich większych miastach. Z po

Nie potrzebujesz tradycyjnego biura

Fakt z Wiki - coworking

Coworking (też co-working, z ang. pracować razem) to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów. Możliwość coworkingu pozwala im na większy komfort pracy niż w domu. Można pracować spokojnie, ale nie samotnie1.

Centra coworkingowe znajdują się już prawie we wszystkich większych miastach. Z powodu rosnącej popularności coworkingu w Polsce2, także mniejsze obszary miejskie oraz miasta uniwersyteckie coraz częściej oferują przestrzenie dla coworkingu.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Coworking


Wiedza użyteczna - Czynniki wpływające na wydajność pracy

Istnieją trzy podstawowe grupy czynników wpływających na wydajność pracy:

Kapitał fizyczny ? budynki, maszyny oraz inne środki produkcji. Jego zwiększenie odbywa się przede wszystkim dzięki wydatkom inwestycyjnym. Cechą charakterystyczną kapitału fizycznego jest malejąca produktywność krańcowa tj. od pewnego poziomu dalsze jego zwiększanie przy pozostałych czynnikach niezmienionych będzie oznaczało coraz mniejszy wzrost wydajności pracy;
Kapitał ludzki ? wykształcenie, wiedza, umiejętności i kompetencje ludzi niezbędne do wykonywania danej pracy. Wzrost kapitału ludzkiego następuje przede wszystkim poprzez wydatki na edukację i szkolenia, a w mniejszym stopniu ? również na ochronę zdrowia.
Technologie służące wytwarzaniu dóbr i usług, związane z szeroko rozumianym postępem technicznym.
Wydajność pracy jest tym większa, im większą ilością zasobów kapitału fizycznego, kapitału ludzkiego lub technologii dysponują pracownicy4. Spośród innych czynników, które pośrednio mają wpływ na wydajność pracy, można wymienić m.in. poziom wymiany handlowej danego kraju z zagranicą oraz jego otwartość dla inwestorów zagranicznych. Obydwa te czynniki są bowiem pozytywnie skorelowane z przepływem wiedzy i technologii.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy


Atuty wirtualnego biura

Taka możliwość nieustannej, trwającej właściwie przez całą dobę kontroli umożliwia monitorowanie przychodów i wydatków, a także szybsze reagowanie na chęć skorzystania z usług danej firmy. Olbrzymim atutem prowadzenia takiego wirtualnego biura jest fakt, że cała dokumentacja jest bardzo uporządkowana, co nieraz trudno uczynić samemu. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kierowania korespondencji na adres, który kojarzy się klientom z bardzo prestiżową lokalizacją. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na takie zabiegi w celach czysto marketingowych. W wielu przypadkach korzystając z wirtualnego biura możemy również wynająć powierzchnię potrzebną nam do przeprowadzenia spotkania czy konferencji.



© 2019 http://gontbitumiczny.com.pl/